Miesiąc Miodowy – dzień 10: Spytaj, co sprawi Twoim bliskim radość

with Brak komentarzy
Jednym z największych odkryć w coachingu kilka lat temu była dla mnie lekkość, że nie muszę mieć wszystkich rozwiązań dla ludzi, że sami potrafią znaleźć je dla siebie i zwykle najlepiej będą im odpowiadać ich własne!
I podobnie jest z bliskimi. Przed urodzinami męża mam zwykle czterdzieści pomysłów na szałowe prezenty, imprezy, wyjazdy, a gdy pytam go na co mam ochotę, słyszę, że chciałby spędzić ten czas spokojnie i ze mną. 
I to daje niezwykłą lekkość.  Spytać bliską osobę czego potrzebuje.  Jak chce spędzić wolny dzień. Jak mogę okazać jej miłość i troskę. Czasem osoby, którym bliski jest styl „Wysilaj się” albo „Sprawiaj przyjemność” lubią robić dużo i czasem zgadywać, domyślać się, czego potrzebują inni (pisałam o tym tutaj).
Więc dziś się nie wysilaj, nie zgaduj. Zaskocz bliską osobę pytaniem, na co ma ochotę.
Follow Kasia Frużyńska:

Jestem psychologiem, trenerem i coachem. Wierzę, że ludziom chce się mądrze kochać, sensownie pracować i dobrze odpoczywać. W swojej pracy pomagam ludziom lepiej się porozumiewać, mniej stresować, łączyć pracę i życie rodzinne, spełniać swoje cele i marzenia. Zapraszam do kontaktu! www.zblyskiemwoku.pl