Miesiąc Miodowy – dzień 12: Naucz się spędzać czas osobno

with Brak komentarzy
Trochę dziś choruję, a nie ma nic lepszego w czasie przeziębienia jak ciepły koc i książka – dziś sięgnęłam po lekturę z dzieciństwa -„Muminki”. Czy Was też denerwowała Mama Muminka? Zawsze mi się wydawało, że była wiecznie zabiegana, nie miała własnego zdania, dawała sobie wchodzić na głowę, wszędzie chodziła z tą śmieszną torebką i kanapkami na drogę i była zawsze radosna. A dziś w jednym z opowiadań odkryłam jej drugą twarz. Szukającą spokoju, rąbiącą drzewo, aby nikt jej nie przeszkadzał, budującą sobie ogródek, żeby mieć go tylko dla siebie.
 
Pamietaj, że jesteśmy przyzwyczajeni widzieć cię w domu, kiedy wracamy wieczorem – powiedział Tatuś Muminka. I to właśnie jest okropne – odpowiedziała Mama – każdy potrzebuje czasem jakiejś zmiany. Stajemy się wszyscy zanadto do siebie przyzwyczajeni i wszystko jest wciąż takie samo”
I wszyscy tego potrzebujemy. Czasu tylko dla siebie. Momentu zatrzymania i odpoczynku. Swoich pasji. Swojej jaskini, gdzie regenerujemy siły. Uświadomienia sobie, że kochamy się, nie dlatego, że się potrzebujemy, ale że potrzebujemy się, bo się kochamy.
Myślę o Mojej Mamie, która wychowała pięcioro dzieci – spytam ją, czy miała taki czas dla siebie. Skąd czerpała energię.
A ty, czy umiesz spędzać czas sam/sama? I cieszyć się tym czasem bez wyrzutów sumienia?
Follow Kasia Frużyńska:

Jestem psychologiem, trenerem i coachem. Wierzę, że ludziom chce się mądrze kochać, sensownie pracować i dobrze odpoczywać. W swojej pracy pomagam ludziom lepiej się porozumiewać, mniej stresować, łączyć pracę i życie rodzinne, spełniać swoje cele i marzenia. Zapraszam do kontaktu! www.zblyskiemwoku.pl