Miesiąc Miodowy: dzień 30 – Dbajcie o wspólne wartości

with Brak komentarzy
Dzisiejsze popołudnie i wieczór jak w soczewce skupia moje priorytety i wartości. Po pracy poszłam do spowiedzi i na spacer, żeby uspokoić myśli i przygotować się do nadchodzącego Dnia Zadusznego. Potem zajęłam się Mężem, którego rozłożył bolący ząb, zadzwoniłam do Rodziny, wyprawiłam kota w podróż do Przyjaciółki, która zajmie się nim przez weekend, napiłam się cydru, wzięłam ciepły prysznic i zasiadłam do pisania. Chcę jeszcze napisać do wspaniałej grupy Szkoły Uczuć, z którą wczoraj skończyliśmy cykl warsztatów.

I zatrzymałam się na chwilę nad wartościami w relacjach. Cieszę się, że mimo zmęczenia i zaganiania chcę spotykać się z Przyjaciółmi, chodzić na roraty o dzikich porach. Cieszę się, że razem z Mężem przy zmianach bierzemy pod uwagę najpierw, czy to będzie dla nas dobre, jak będziemy się czuć, a dopiero potem ile na tym zarobimy lub ile się trzeba będzie namęczyć? Cieszę się, że nawet jeśli nie wszystkie wartości mamy ułożone dokładnie w tej samej kolejności, to je rozumiemy i szanujemy. Bezpieczeństwo, troska, rozwój, dobro dla innych i dla siebie….
Zapraszam Was dziś do zastanowienia się:
  • Co jest dla Was ważne?
  • Co cenicie w bliskich relacjach, z rodziną, z przyjaciółmi?
  • Czy wartości Twoje i Twoich bliskich są podobne/wspólne?
  • Jak o nie dbacie?
  • Czy ważne rzeczy są u Was na pierwszym miejscu?
  • Czy umiecie się cieszyć i być sobie wdzięczni za to, co dobre?
Follow Kasia Frużyńska:

Jestem psychologiem, trenerem i coachem. Wierzę, że ludziom chce się mądrze kochać, sensownie pracować i dobrze odpoczywać. W swojej pracy pomagam ludziom lepiej się porozumiewać, mniej stresować, łączyć pracę i życie rodzinne, spełniać swoje cele i marzenia. Zapraszam do kontaktu! www.zblyskiemwoku.pl