Miesiąc Miodowy – dzień 9: Chroń Waszą intymność

with Brak komentarzy
Zdarzyło Ci się słuchać intymnych szczegółów z czyjegoś życia? Dowiedzieć się czegoś, czego wolałbyś nie wiedzieć?
Myślę, że takie „nadmiarowe zwierzanie się” może wynikać z dwóch pokus: jeśli ktoś Ci się zwierza to znaczy, że Ci ufa oraz jeśli ty dzielisz się z kimś takimi szczegółami to budujesz w pewien sposób porozumienie („tylko tobie to powiem…”, „wiem coś o tej osobie, to znaczy że jesteśmy blisko”). To szalenie delikatna materia i czasami przekraczamy granicę intymności. Relacje siostrzane i przyjacielskie szczególnie sprzyjają takim zwierzeniom i staram się tutaj zachować umiar. 

Chętnie dzielę się tym, co robię, co się u mnie dzieje (jak widać na blogu). Przykładów z własnego życia używam na warsztatach. Z drugiej jednak jako psychologa i trenera obowiązuje mnie poufność, jeśli chodzi o osobiste przykłady, którymi ludzie dzielą się na warsztatach, coachingu. Podobnie jest wśród bliskich. Zawsze więc zanim podzielę się jakąś wiadomością, która dotyczy innych, to zadaję sobie pytanie:
  • Po co dzielę się tą informacją? (Czy ten przykład komuś posłuży, pomoże? A może dzielę się tym dla zbudowania siebie, dla dowcipnej opowiastki, zaznaczenia, że kogoś dobrze znam, dla rozładowania złości, bo akurat ktoś mnie zdenerwował i chcę się wygadać)
  • Co pomyślałaby osoba, której dotyczy ta informacja, gdyby usłyszała, że się nią dzielę?


  • Czy to właściwe miejsce i czas?  

Życzę Wam dbałości o to, co najbardziej intymne! A teraz uciekam świętować długi weekend z okazji urodzin Męża!


Follow Kasia Frużyńska:

Jestem psychologiem, trenerem i coachem. Wierzę, że ludziom chce się mądrze kochać, sensownie pracować i dobrze odpoczywać. W swojej pracy pomagam ludziom lepiej się porozumiewać, mniej stresować, łączyć pracę i życie rodzinne, spełniać swoje cele i marzenia. Zapraszam do kontaktu! www.zblyskiemwoku.pl