Bucket List – co zrobisz zanim kopniesz w kalendarz?

with 2 komentarze
Jest taki film z Morganem Freemanem i Jackiem Nicholsonem „The Bucket List” (w j. angielskim kopie się w wiadro – bucket, zamiast  w kalendarz). Dwaj schorowani staruszkowie chcą przed śmiercią zrobić kilka rzeczy, na które za długo czekali.
Może Ty zaczniesz robić swoje w 2016?

Mogą to być ważne zawodowe czy życiowe plany, albo drobne przyjemności, dziwne marzenia, o których myślisz od dawna. Plany zawodowe na 2016 już mam. Po intensywnym roku w pracy (szkoleniach dla pracowników i liderów w Krakowie, Budapeszcie i.. Buenos Aires:), a w pracy nr 2 warsztatach dla Rodziców w Falochronie) zapragnęłam zrobić coś dla własnej przyjemności.Zawsze chciałam… napisać powieść i założyć klub książkowy.

Jak pomyślałam, tak zrobiłam. Zapisałam się na 6-miesięczną Szkołę Pisania Powieści u Marii Kuli. Jestem po pierwszych zajęciach i mam notes wypełniony pomysłami i energią grupy.
Od stycznia planujemy też ze znajomymi comiesięczne spotkania w nowozałożonym Klubie Książki🙂 Ciasteczka, spotkania, rozmowy. Zobaczymy jak się to nam uda.

A Ty o czym marzysz na 2016?

Zacznij działać w tym tygodniu! Zanim Twój wewnętrzny krytyk  zorientuje się co się dzieje lub zacznie Ci mówić, że przecież nie umiesz…

Jeśli potrzebujesz energii i motywacji do swoich działań bardzo serdecznie polecam warsztat Michała Godlewskiego Rok Z Mocną Wizją.
Zajrzyj też na stronę autorki projektu Before I Die i poczytaj pomysły innych.
zdj. unsplash.com/Kazuend
Follow Kasia Frużyńska:

Jestem psychologiem, trenerem i coachem. Wierzę, że ludziom chce się mądrze kochać, sensownie pracować i dobrze odpoczywać. W swojej pracy pomagam ludziom lepiej się porozumiewać, mniej stresować, łączyć pracę i życie rodzinne, spełniać swoje cele i marzenia. Zapraszam do kontaktu! www.zblyskiemwoku.pl

  • Kasiu, trzymam kciuki za Twoją powieść. Kiedy wyjdzie drukiem przyjadę na wieczór autorski po autograf i będzie to wspaniała okazja do spotkania na żywo. Ja mam sporo punktów na mojej "bucket list" z różnych sfer życia, niektóre nie są zależne tylko od moich działań np marzenia że kiedyś przeprowadzimy się na Węgry, ojczystego kraju mojego męża czy wybranie się na kolejny spektakl Cirque du Soleil. Na ten rok mam plany lingwistyczne tj nauczenie się włoskiego na poziomie B1 oraz znalezienie nauczyciela i powrót do nauki języka węgierskiego. Poza tym kilka celów podróżniczych nieegzotycznych i niedalekich ale dla mnie bardzo interesujących. Pozdrawiam ciepło w bardzo mroźny poranek.

    • Super plany, te podróżnicze są bardzo motywujące! To trzymam kciuki za nasze spotkanie i idę pisać 🙂