Czy twoja żona ma wyobraźnię pisarki?

with Brak komentarzy
czy twoja zona ma wyobraznie pisarkiJeśli tak jak mówiła Olga Tokarczuk „pierwiastki inspiracji są wszędzie”, a w Polsce mamy już dwie Noblistki z literatury, to może istnieje większa szansa, że Twoja żona ma wyobraźnię pisarki? Sprawdź, w jakim gatunku by się sprawdziła.

 

Kryminał

Dwie godziny temu poszedłeś do garażu. Jest cicho, nie ma tam zasięgu. Gdy wracasz, widzisz zapłakaną żonę z dzieckiem na rękach i torbą, gotowych do awaryjnego wyjścia, idą sprawdzić czy nic ci się nie stało: „myślałam, że zasłabłeś”. Nie dalej jak wczoraj, gdy byłeś cały dzień na spotkaniach i nie sprawdzałeś telefonu, zobaczyłeś 20 połączeń od żony, a na ekranie komputera w domu adresy okolicznych szpitali. Gdy po raz kolejny zapomniałeś wyrzucić śmieci, widzisz jej wzrok, którego tak się boisz.

 

 

Romans

Na rocznicę ślubu żona chce wyjść na kolację. Gdy proponujesz pobliską pizzerię, którą oboje lubicie, widzisz łzy w kąciku jej oczu. Gdy w radiu leci wasza piosenka z pierwszego tańca, ona wzrusza się i śmieje jednocześnie, a ty boisz się o swoje życie, bo w tym samym momencie wyprzedza ciężarówkę z prędkością 140/h.

 

 

Dramat historyczny

Gdy jedziecie odwiedzić rodzinę, twoja ukochana zastanawia się czy zabawny kubek – prezent dla babci sprzed roku się jej podobał, bo nie widziała go nigdzie w domu, przypomina sobie listę dań na ostatniej wigilii i ciągle ma trochę żalu o to, co powiedziała ciocia Ela, a ty zastanawiasz się, jak ona to wszystko pamięta.

 

 

 

Reportaż z frontu

W 15 minut przygotowuje się do prezentacji w pracy, oczy maluje stojąc na światłach, gdy wracacie pamięta, by zarezerwować wycieczkę na najbliższe wakacje, wychodzi po chleb, a wraca z kurtką zimową dla dziecka. W trakcie porannej kawy, nastawia obiad na potem, a gdy zasypiacie, oplata cię nogami tak, że nie masz szans się ruszyć. Twój genialny strateg zawsze w działaniu.

 

 

A Twoja żona jaką książkę mogłaby napisać?

Jeśli jeszcze nie dostajesz moich błysków, o tym jak lepiej kochać siebie i innych, zapisz się  tutaj,  znajdziesz tam też bonusowe materiały o dogadywaniu się w rodzinie. W styczniu powstała też grupa na fb „Rodzina z błyskiem w oku”, gdzie będą pojawiać się wyzwania i ćwiczenia, temat na styczeń: historia Twojej rodziny, szczegóły tutaj.

 

Zdj Hannah Olinger / Unsplash