5 wydarzeń, które nakręcają mnie na cały rok

with 2 komentarze
Uwielbiam jesień i zimę, tak, naszą polską! Wtedy dzieje się dla mnie najwięcej rozwojowych rzeczy, najciekawsze warsztaty i wydarzenia. Postanowiłam opisać dziś kilka wydarzeń, które nakręcają mnie na cały rok, może spotkamy się na następnych?

 

Warsztaty 7xGospel – żeby było jasne: nie umiem śpiewać, ale gdy śpiewam z całym chórem, to brzmię pięknie, po prostu lubię to robić z ludźmi. I wyzwala to taką energię, że potem śpiewam dosłownie cały rok! Posłuchajcie np.tego. Podobne warsztaty są organizowane co jakiś czas w wielu miastach w Polsce, więc sprawdź, co dzieje się blisko Ciebie! Trenersko to dla mnie też świetna obserwacja jak działają najlepsi instruktorzy i prowadzą grupę od małych sukcesów nutka po nutce do wielkiego profesjonalnego koncertu w 2 dni!
Global Leadership Summit – jedyna znana mi konferencja, która zaczyna się….modlitwą, robiona przez ludzi, dla których przewodnim hasłem jest „lead where you are” – „prowadź, tam gdzie jesteś” – w rodzinie, w pracy, w środowisku, gdzie działasz. Świetni mówcy (w zeszłym roku np. Collin Powell, Ewa Błaszczyk) i znakomita cena, bo większość wystąpień to nagrania wideo, ale to w ogóle nie zmniejsza siły przekazu!
TEDxKrakow – byłam pierwszy raz w zeszłym roku i zakochałam się! W miejscu, wolontariuszach, doskonałej organizacji, ludziach, którzy widzą, że coś trzeba zrobić i to robią. Od dawna oglądam Ted.com, ale spotkanie na żywo i oglądanie z innymi ma dodatkową wartość! O najlepszych wystąpieniach pisałam tutaj.
Roraty u Dominikanów – kto mnie zna, to wie, że zaczynam mówić o nich jak tylko kończy się lato. Ale wyobraź sobie, że zaczynasz dzień od pięknego śpiewu, obserwowania zimowego wschodu słońca, a potem idziesz na śniadanie z przyjaciółką, a potem dopiero do pracy. Czy to nie brzmi jak dobry początek dnia? Tak, zaczyna się taki dzień wcześnie, ale można się przestawić i kłaść się spać o odpowiedniej porze. Nawet dzieci to potrafią, bo i takie chodzą na roraty z lampionami – piękny widok! I jak zachęcają ojcowie Dominikanie, można kogoś poznać przy zapalaniu świecy:)

 

PROGRESSteronna wiosnę, gdy budzi się nowe, kobiety spotykają się na świetnych warsztatach nt. psychologii, rozwoju osobistego. W zeszłych latach z przyjemnością prowadziłam tam warsztaty nt. odkrywania talentów oraz języka kobiet i mężczyzn. Spotkałam same mądre, uważne uczestniczki, gotowe do zmian i poszukujące!
 
 
Oprócz tego mogłabym pewnie napisać o Targach Książki (na jesień i zimę mimo smogu krakowskiego bardzo cieszę się, że mieszkam w Krakowie!) i o urodzinach, na które z Mężem zwykle bierzemy urlop i planujemy coś miłego razem (i nie musi to być daleka wycieczka, ale czasem wykopki w domu na wsi:).  
Ważne, by w każdym miesiącu, zdarzyło się coś, co Cię nakręca, a jeśli się nie zdarza, to należy to wymyśleć:)
A Ty jak ładujesz swoje akumulatory? Masz jakieś wydarzenia w ciągu roku, które Cię mobilizują? Polecasz coś?