Żona-Gadżeciara? Jakie narzędzia pomagają mi na co dzień?

with Brak komentarzy

lady gadget

Jakie narzędzia pomagają mi na co dzień? Raczej jestem tradycjonalistką, lubię planować na papierze, robić notatki ręcznie, ale jest kilka takich aplikacji, które bardzo mi ułatwiają życie w małżeństwie i rodzinie.

 

 

Stary Dobry Excel

 

Właśnie dzisiaj przesyłałam koleżance mój plan działania przed porodem sprzed dwóch lat: co kupić na wyprawkę, jak się przygotować. Sporo tego, więc Excel bardzo się przydał żeby to ogarnąć. Tak samo robiliśmy przed ślubem i większymi podróżami. Nudy powiecie? Po co tak wszystko planować? Mi to pomaga mniej się stresować a potem bawić się bardziej spontanicznie i cieszyć nawet jeśli plany się zmieniają.

 

 

Nowe odkrycie: Trello

Kojarzycie te dyskusje – „Dzwoniłeś do mechanika? Umówiłeś szczepienie?” Zero romantyzmu, same obowiązki. Ostatnio odkryliśmy z mężem Trello, dodajemy sobie tam zadania, które trzeba zrobić i jakoś mniej o nich rozmawiamy, robimy je i mamy więcej czasu wieczorem dla siebie. Na Trello możesz robić prywatne tablice zadań albo zespołowe – można tak całkiem sprawnie zorganizować ze znajomymi wakacje. Słyszałam też, ale nie korzystam o Remember the Milk – to miejsce, gdzie możesz zrobić listę zakupów albo listę zadań, tutaj jestem tradycyjna i wolę papier albo listę wysłaną sms-em:) Poza tym jedna aplikacja starczy, nie lubię dublowania pracy.

 

 

Doodle, czyli kiedy się wreszcie spotkamy?

 

To świetne narzędzie do planowania życia towarzyskiego. Jeśli nie możecie ze znajomymi znaleźć wspólnego terminu na spotkanie i wymieniacie się dziesiątkami maili, wystarczy przesłać sobie prostą ankietkę, która jasno pokaże, który termin jest najlepszy.

 

 

Kindle, czyli czytam w każdej pozycji

 

Tak, wiem, zapach papieru jest wspaniały, ale zabranie ze sobą 50 książek na Kindle`u ważącym 20 g jest jeszcze lepsze. Podobnie jak czytanie i leżenie na boczku:) Mam bardzo starą wersję Kindle`a z guziczkami, ale sprawdza się od lat.

 

 

Batmobil zwany też kotowozem

Samochód to podobno taka duża torebka dla kobiety. Ostatnio mechanik na badaniu technicznym spytał mnie, czy taśma jest przyklejona na zderzaku w nadziei, że sam się wyleczy. Chyba jednak nie jestem gadżeciarą, bo stresowałaby mnie jazda nowym samochodem, bałabym się, że go zadrapię:) I bardzo lubię nasz samochód po przejściach. Wiele mówi o moim stosunku do przedmiotów – mają służyć ludziom, a nie być obiektem uwielbienia.

 

 

Dobry aparat 

 

Nie wiem jaki to model i nie umiem nim robić zdjęć, wiem, że to lustrzanka ale to był najlepszy zakup wyprawkowy na urodziny dziecka – dzięki niemu mamy piękne zdjęcia więc chyba warto wydać trochę więcej na dobry aparat oprócz sterty pieluch:).

 

 

Tabela (tracker) nawyków

 

Codziennie ćwiczę 20 min jogi, w tygodniu staram się nie jeść słodyczy (nadrabiam w niedzielę:) i mam jeszcze 2 inne postanowienia. Każdego dnia wpisuję sobie na zielono „tak” (oczywiście do Excelka:) jeśli się udało, albo „nie” na czerwono. Ćwiczenia niewykorzystane nie przepadają ale przechodzą na kolejny dzień:D i tak czasem w weekend nadrabiam godzinę ćwiczeń:) Aktualnie jestem na poniedziałku (mamy czwartek) więc jest dobrze:) Jak to pomaga mojemu małżeństwu? Zdrowy tryb życia ma ogromny wpływ na mój dobry nastrój, kiedy ćwiczę mniej narzekam i mniej mnie bolą mięśnie:)

 

 

Kalendarz google

Ratuje mnie z opresji, kiedy jest tyle spraw, o których trzeba pamiętać. Otóż, ja o nich nie pamiętam, ale mam je zapisane w komórce. Wszystkie wyjazdy z pracy, urlopy, kiedy kończy się OC auta i ważność badania technicznego. Urodziny i rocznice naszej rodziny i przyjaciół. Wpisałam je raz na zawsze i nie muszę się martwić, że zapomnę.

 

 

A Tobie co pomaga na co dzień?

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych wpisów, zapisz się do newslettera (wysyłam bonusy, polecam książki) albo polub mój fanpage

 

Zdj Pepi Stojanovski /Unsplash