Gramy!

with 3 komentarze

Na zaproszenie firmy MindLab Games wzięłam udział w warsztacie pokazowym gier szkoleniowych. Najbardziej spodobały mi się „Twój Czas” i „Gorączka Złota”  – pierwsza dotyczyła zarządzania sobą w czasie (bo przecież czasem nie możemy zarządzać), druga delegowania, a dokładniej różnicy między delegowaniem a instruowaniem. W krótkim czasie doświadczyliśmy emocjonujących rozgrywek (a rywalizacja mnie nakręca:), sama przypomniałam sobie parę ważnych spraw zawodowo i prywatnie.

W temacie planowania:

  • Mamy określoną ilość energii i czasu w ciągu dnia, nie warto poświęcać jej na rzeczy nieważne
  • Odpoczynek też trzeba planować – w czasie gry padło nawet sformułowanie „nie stać mnie na relaks”:)
  • Zadań domowych nie da się zdelegować tak jak zawodowych, są takie rzeczy, których nie zrobi za Ciebie nikt i to jest bardzo dobre!

O delegowaniu:

  • proste przyjmowanie instrukcji bez wiedzy o większym celu, wizji i bez wspólnego języka z zespołem okazało się w grze baaardzo frustrujące
  • brak informacji zwrotnej o tym „jak nam idzie” również przeszkadzał i tak…
  •  ….moje zaangażowanie spadało wraz z ograniczaniem mojego udziału i wpływu na to co robimy
Dobrze sobie o tych podstawach przypominać. I z perspektywy trenera bardzo ważna rzecz: gry kształtują postawy, co jest zwykle najtrudniejsze do wypracowania na szkoleniu. Mogę mieć wiedzę i umiejętności, ale po co mam to robić? Gry pomagają wzbudzać motywację np. do planowania lub delegowania i współdzielenia celów. W dalszej części szkolenia można już ćwiczyć te
umiejętności.

Więcej o firmie i grach można przeczytać tutaj. Bardzo polecam!

*Na zdjęciu „Pytaki” (zarażona bakcylem uzupełniłam swoje domowe zasoby). Gra rodzinna ćwicząca umiejętności empatię, słuchanie i ułatwiająca lepsze poznawanie się członków rodziny.

No to do stołu! Gramy?!