Książki Miesiąca #3 – Czerwiec 2017

with Brak komentarzy
Dziś trzecia część nowego cyklu – 6 książek czerwcowych. Dajcie znać, co sami czytacie, dobrych książek nigdy za wiele. Jak znaleźć czas na czytanie? O 6 okazjach przeczytaj tutaj.

 

„Błysk szczęścia”, Kaori Ekuni

 

To pozycja z naszego Klubu Książki, jedna z tych po które nigdy bym nie sięgnęła, gdyby nie polecenie naszej japońskiej czytelniczki – tak, tak, klub bywa międzynarodowy! 🙂 – bo po prostu nie znałam autorki. Piękna, nastrojowa historia małżeństwa, które stopniowo zaprzyjaźnia się i boryka się ze swoją innością oraz bliskimi, którym ciężko tę inność zaakceptować. Nie będę zdradzać szczegółów, bo może ktoś sięgnie. Widać w tej książce japońską wrażliwość na naturę, szczegół i zachwyt życiem mimo różnych trudności.

 

„Rework” Jason Fried, David Heinemeier Hansson

Książka idąca na wspak „dużym biznesom i cięzkiej pracy”. O tym, żeby pracować MAŁO i skutecznie, nie robić spotkań, nie być pracoholikiem. zabawna, napisana z energią i krótka! Polecam wszystkim zapracowanym!

 

„Niskobudżetowy startup”, Chris Guillebeau

Historie przedsiębiorców, którzy zaczynali z niewielkim lub żadnym budżetem i ciekawym pomysłem. Warto przeczytać, jeśli ktoś zastanawia się nad swoim biznesem albo lubi takie historie. Trochę mnie irytowała powtarzająca się historia: sprzedałem pierwszy produkt i potem miałem 1000 klientów, bo przecież nie zawsze tak jest. Plusem książki są konkretne porady i pytania, które sobie trzeba zadać jako przedsiębiorca.

 

„Wszystkie dzieci Louisa”, Kamil Bałuk

Historia tzw. spermooszustwa w Holandii. Jeden człowiek stał się ojcem ponad 200 dzieci…Reportaż, który czyta się jak kryminał, opowiada historię dzieci, ojca i lekarza, który maczał w tym palce. Wciągająca lektura, wiele dylematów moralnych i pytań, gdzie zaczyna się pokrewieństwo.. polecam!

 

 

„Księgi Jakubowe” Olga Tokarczuk

Tę opasłą książkę czytałam chyba cztery m-ce. Piękna historia, podziwiam wyobraźnię autorki, która opierając się na materiałach historycznych ożywiła bogaty świat XVIII wieku i ścierających się grup społecznych: żydowskiej sekty wierzącej w nowego Mesjasza, kościoła katolickiego, na wpół zaściankowej, na wpół oświeconej Polski, która boryka się tematami tolerancji. Porywający, wielowymiarowy bohater, którego oglądamy głównie oczami innych. Właściwie czasami do końca nie wiedziałam, czy wierzy w to, czym porywa innych…

 

„Smart food” Eliana Liotta

Książka o diecie opartej na 30 zdrowych produktach, które cofają efekty starzenia. Warto przeczytać, żeby zrozumieć biologiczne efekty przejadania się, nadmiernej ilości mięsa i cukru. Dość powiedzieć, że m.in. dzięki niej znacznie ograniczyliśmy z mężem zakup niezdrowych produktów. Żeby nie było tak smutno, to produktami przedłużającymi życie są np. gorzka czekolada i truskawki, więc każdy znajdzie coś dla siebie;)

 

 

A ty co ciekawego czytasz ostatnio? Daj znać w komentarzu.

***
 

Jeśli nie chcesz przegapić nowych wpisów, zapisz się do newslettera albo polub mój fanpage.

 

 

Polecam też stronę lubimyczytac.pl, gdzie możesz podejrzeć półki znajomych:) i tworzyć notatki ze swoich lektur – to motywuje do regularnego czytania i zawsze możesz do nich wrócić!