Film dla pary – 8 propozycji na wieczór

with Brak komentarzy

Szukasz pomysłu na wieczór? Zobacz co polecam na wieczory niekoniecznie (tylko) z romantyczną komedią. Jest trochę bajek, strzelanki i filmów, na których nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

Film dla pary nr. 1: Coś co wybierze Twój mąż/żona

Tak, wiem, że masz swoje ulubione filmy i dzisiaj naprawdę masz ochotę na lekki film najlepiej z Morganem Freemanem (ja zawsze!), ale czasem warto zaryzykować i zobaczyć, co interesuje drugą stronę. Można się zdziwić i odkryć głębię w gatunku, którego zwykle nie oglądasz! Ja bardzo rzadko zasypiam na filmach, które wybrał mąż!

 

Film dla pary nr. 2: „Słyszeliście o Morganach? Did you hear about the Morgans?”

 

To jedna z moich ulubionych komedii romantycznych. Więc jeśli już przekonasz męża do obejrzenia jej z Tobą, czeka Cię ironiczny humor Hugh Granta i kapryśna Jessica Sarah Parker. Osobno nie zawsze ich w filmach lubię, ale tutaj świetnie się zgrali. Mimo lekkiej otoczki jest ważny temat – przebaczenia czegoś, co druga strona zrobiła!

Film dla pary nr. 3: „Pan i Pani Smith/ Mr & Mrs Smith”

Niby taka sobie komedia ze strzelaniem, Angelina i Brad, ale to szalenie mądry film! Już mam w głowie całe warsztaty dla małżeństw na jego podstawie. Część1: Jest zabawnie ale powierzchownie, gdy obie strony ukrywają swoje ciemne strony. Część 2: Bywa krwawo, gdy prawda wychodzi na jaw. Część 3: Jak można przez to razem przejść tylko razem. Uwielbiam też muzykę z tego filmu, zmysłową i energetyzującą (np. „Mondo Bongo” Joe Strummer & Mescaleros)

Film dla pary nr. 4: „Mój sąsiad Totoro/Tonari no Totoro”

Dopiero zaczniemy przygodę z filmami dla dzieci, ale ten znamy od dawna. Piękna japońska anime o dziecięcej wyobraźni, pełna ciepła i humoru. Od wieku 6lat można wg mnie też oglądać z dziećmi. Warto mieć taki wspólny film, żeby do niego co jakiś czas z rozrzewnieniem wracać albo móc pokazać dzieciom.

Film dla pary nr. 5: „Zaginiona dziewczyna/Gone Girl”

To film, który trzyma w napięciu i w trakcie którego zarówno żona jak i mąż mogą wielokrotnie mówić swoje ulubione zdania np. „widzisz? A nie mówiłem”? „Takie są kobiety/mężczyźni”:) Historia zaginionej żony i na pierwszy rzut oka niewinnego męża, która wciąga do samego końca! Polecam też książkę!

 

Film dla pary nr. 6: „W głowie się nie mieści/ Inside out”

Kolejna animacja, tym razem produkcji Pixara. O tym, co się dzieje w naszych głowach, jak przeżywamy emocje. Zabawna, mądra, dla dzieci i dorosłych. Uwielbiam scenkę, która pokazuje co się dzieje w męskiej głowie, kiedy mówi kobieta:)

Film dla pary nr. 7: „Dzikie historie/Relatos salvajes”

To dziwny film, wyzwalający różne emocje od obrzydzenia do śmiechu…często w tym samym czasie. O agresji, która kryje się w każdym z nas i subtelnych emocjach. O tym, czego by się nikt po nas nie spodziewał.

Film dla pary nr. 8: „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie/Perfect strangers”

Pomysł na kolację z przyjaciółmi: każdy wyciąga swój telefon i czyta na głos wszystkie przychodzące wiadomości oraz odbiera na głos rozmowy. W tym filmie to nie kończy się wesoło, ale jest to ciekawy eksperyment. Kto wie, może skłoni was, żeby sobie pokazać telefony po seansie:)

Widzieliście te filmy? Jakie jeszcze polecacie do wspólnego obejrzenia?

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych wpisów, zapisz się do newslettera (wysyłam bonusy, polecam książki) albo polub mój fanpage

Zdj Tommy van Kessel /Unsplash