NVC dla seniorów

with Brak komentarzy
 

NVC dla seniorów

Już po raz drugi biorę udział w niezwykłym przedsięwzięciu, prowadząc z moją ulubioną trenerką warsztaty w oparciu o metodą Porozumienia bez Przemocy dla seniorów w Akademii Pełni Życia. Miejsce niezwykłe na mapie Krakowa, niedaleko kameralnego kina Mikro, pełne inicjatyw typu kursy komputerowe, akcja „Zaproś wnuka na Facebooka”, treningi pamięci, czy nauką angielskiego z zajęciami w terenie.

 

Mottem Akademii są słowa Marka Twaina Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić. Już na pierwszych zajęciach przekonałam się, że nie grozi to uczestniczkom warsztatów, które wręcz nie mają czasu na swoje liczne aktywności. Zawstydziłyby na pewno niejednego z nas przesiadującego przy komputerze:)
Uczymy się razem z Paniami mówić o swoich emocjach i potrzebach, wyrażać empatię, formułować prośby.  Każde spotkanie to odkrywanie, jak ważne jest bycie uważnym na innych, ale i troszczenie się o siebie, jaką siłę ma słuchanie z pełnym zaangażowaniem i że proszenie nie jest wcale takie łatwe. Panie pięknie się nawzajem mobilizują „Teraz to powiedziałaś jak rasowy szakal”, „Mam prawo do swoich emocji, tak!”. Ciekawe rzeczy dzieją się też między zajęciami, kiedy uczestniczki realizują zadania domowe związane z poszczególnymi tematami. Spotkania te uosabiają coś szczególnie dla mnie ważnego – że można uczyć się, zmieniać i stawać coraz bardziej wrażliwym całe życie. Trenersko jest to ciekawe doświadczenie, nasze uczestniczki preferują uczenie się w kontekście bardzo praktycznym, na sytuacjach życiowych i wszelką teorię od razu poddają przełożeniu na praktykę. Prawdziwe life-wide learning!
Z niecierpliwością czekam na zajęcia o odbieraniu krytyki i wyrażaniu wdzięczności.
Przy okazji jeśli macie rodziców lub dziadków szukających ciekawych spotkań i warsztatów polecam zapoznanie się z działalnością APŻ.

***

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis 🙂 Jeśli chcesz zostać na dłużej, zapisz się do newslettera albo polub mój fanpage